Od 12 490 Kč za osobuOd 14 490 Kč za osobu


Od 14 690 Kč za osobuTunisko

rozloha: 165 610 km2

počet obyvatel: cca 10,5 milionu

časový posun: - 1 hodina (v době letního SEČ)

měna: tuniský dinár (TND) – cca 9-10 Kč

úřední jazyk: arabština

doba letu: cca 2 hod. 20 min.

Oficiální jazyk - arabština. Domluvit se je zpravidla možné francouzsky, italsky, německy. Také anglicky, jen na Djerbě není angličtina přiliš rozšířená.

 

Kouzelná orientální země afrického kontinentu, lákající tisícovky cestovatelů k objevování svých krás. Nekonečné písčité pláže ideální k prázdninovému lenošení, vodním radovánkám v příjemně teplých vodách Středozemního moře či nejrůznějším druhům sportů. Kulturní tradice, zvyky a náboženství, tolik odlišné od evropských standardů, překvapí a zaujmou každého návštěvníka.

Nejen milovníkům historie má tato země co nabídnout – historické památky a především vlivy slavné minulosti éry berberské, fénické, římské, byzantské, arabské, turecké, španělské to vše dalo základ dnešní podobě země. Podle vyhodnocení Lonely Planet, nejprodávanějšího turistického průvodce na světě, patří Tunisko mezi 10 nejlepších destinací pro rok 2015 v poměru kvalita/cena. Tunisko je velmi vděčnou cílovou destinací, nazývanou také „kompaktní balíček severní Afriky“. Za příznivé ceny tu lze krásně lenošit v all inclusive komplexech, i mimo hotely je zde stále co objevovat.

KULTURA

Tunisko je země plná historie a kultury s odkazy starými až 3 tisíce let. Během takové dlouhé doby prošla zemí na severu Afriky řada významných kultur a civilizací (Féničané, Římané, Byzantinci, Arabové, Turci, Francouzi i další). Každá tady zanechala něco ze svého způsobu života a vzdělanosti. Tunisko je proto oblíbeným cílem poznávacích zájezdů a výletů.

KUCHYNĚ

Tuniská kuchyně se vyznačuje pikantnějšími pochoutkami, sladkostmi a spoustou ovoce. Opírá se zejména o ryby, skopové maso, ovoce a zeleninu. Zapomenout nelze na dary moře, zejména krevety a chobotnice. Celé Středomoří včetně Tuniska dobře zná kouzlo koření a vybraných druhů zeleniny, na severu Afriky jsou to římský kmín, česnek, bobkový list, šafrán, máta a řapíkatý celer.

 

PODMÍNKY VSTUPU

Pro organizovanou turistiku (s voucherem cestovní kanceláře) není vízová povinnost. Účastníci organizované turistiky (bez víza) však nemohou během pobytu v Tunisku vycestovat do sousedních zemí.

Dle vyjádření Ministerstva zahraničních věcí Tuniska ze dne 5. prosince 2014 nemusí mít vízum ani individuální cestovatelé, a to za předpokladu, že disponují platným cestovním pasem (pas musí být platný více jak 3 měsíce od vstupu do země), a jejich pobyt na území Tuniska nepřekročí 90 dní.

 

POBYTOVÁ TAXA

V Tunisku je zavedena povinná pobytová taxa, splatná na místě po příjezdu do ubytovacího zařízení. Její výše se odvíjí od kategorie ubytovacího zařízení. V 5* a 4* hotelu činí cca 3 TND/osoba/noc, ve 3* hotelu cca 2 TND/osoba/noc a ve 2* hotelu cca 1 TND/osoba/noc. U pobytů do 7 nocí je účtován skutečný počet nocí, u pobytů 7 nocí a více je účtováno 7 nocí. Taxa se platí pouze za osoby starší 12 let včetně. Upozorňujeme, že výše taxy může být během sezóny změněna. Případné změny naleznete na www.mzv.cz a nebo v CK.

 


 

Nenechte si utéct atraktivní nabídky za jedinečné ceny.
Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb využívány soubory cookies.