Vlídné na černomořských plážích, působivé ve vnitrozemských horských hřebenech, zádumčivé v uličkách historických měst, hrdé a vstřícné v jednání svých obyvatel, takové je Bulharsko – země balkánu.

Srovnejte své vzpomínky se současnou podobou Bulharska jako země, která vsadila na rozvoj cestovního ruchu. Najdete upravené zlatavé pláže se širokou nabídkou zábavy, dobrou úroveň služeb a chutě populárních balkánských jídel v kombinaci s bulharským vínem naplněným sluncem.

Bulharsko má rozlohu necelých 111 000 km2 a jeho povrch je z velké části tvořen sítí horských hřebenů. Když se podíváte na mapu, zjistíte, že zde najdete snad vše: vysoké hory, vysočiny, ale také nížiny nebo údolí velkých řek. Ze západu na východ se napříč Bulharskem táhne horské pásmo Stara Planina / Balkán, které dalo jméno celému poloostrovu na jihovýchodě Evropy. Severní hranici Bulharska tvoří z velké části veletok Dunaj, za nímž se rozprostírá Rumunsko. Na východě Bulharsko lemuje čtyři sta kilometrů dlouhé pobřeží Černého moře, jehož písečné pláže lákají k příjemné dovolené. Prakticky neexistuje rozdíl mezi přílivem a odlivem a slanost Černého moře je o poznání nižší než v moři Středozemním, protože hlavní přítokem je řeka Dunaj. Původ názvu Černé moře je nejasný. Od starověku až do středoveku byl užíván řecký název Pontské moře/ Pontos Euxeinos – tedy Moře pohostinné. Bulharské pobřeží je poměrně málo členité, s dlouhými úseky písečných pláží, málo vykrojenými zálivy a téměř žádnými ostrovy. Mírné středomořské klima, s poměrně dlouhými, teplými a suchými léty a severovýchodním směrem proudění vzduchu, v létě přispívá k příjemnému ochlazení rozpáleného pobřeží. U moře jsou bouřky prakticky pouze v zimě. Takové podnebí plně vyhovuje požadavkům turistů a je zárukou krásného letního počasí.

 CESTOVNÍ DOKLADY

Při turistických cestách do Bulharska platí pro občany ČR bezvízový styk. Občan ČR může cestovat do Bulharska na základě platného cestovního pasu nebo občanského průkazu, který je vybaven strojově čitelnou zónou a který nemá oddělenou vyznačenou část (t.j. bez odstřiženého rohu). Doklady by měly být platné minimálně po dobu plánovaného pobytu na území Bulharska. Děti mohou cestovat pouze s vlastním cestovním dokladem. Držitelé cestovních pasů jiných států jsou povinni zajistit si potřebné doklady k cestě u příslušného velvyslanectví nebo konzulátu.

Nenechte si utéct atraktivní nabídky za jedinečné ceny.
Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb využívány soubory cookies.