Právě připravujeme

Kréta je nejjižnějším a svou délkou největším z asi stovky obydlených řeckých ostrovů. Tvoří val mezi Krétským mořem na severu a Libyjským mořem na jihu. Dělí se na čtyři provincie: Chania, Rethymnon, Heraklion a Lassithi. Krajina je mnohotvárná a nabízí nádherné, velké pláže na severu, skalnaté romantické zátoky na jihu, palmovou pláž střediska Vai ve východní části a do červena zbarvenou pláž Elefonisi na západní části ostrova. Raritou je náhorní plošina Lassithi kdysi se stovkami větrných mlýnů a nejdelší soutěska v Evropě Samaria na západě Kréty. Uprostřed ostrova se tyčí mohutné pohoří s nejvyšší horou Psiloritis dosahující výšky 2456 m. Mimořádně rozmanitá krajina ukrývá malebné vesničky, horská políčka s olivovníky, pomerančovníky a citrovníky. Historie je naprosto jedinečná. Je to ostrov opředený mýty a legendami - Diovo rodiště, země Daidala a Ikara, ostrov jedné z nejstarších civilizací světa - civilizace Minojské. Postupem času se Kréta dostala pod nadvládu Řeků, Římanů, Byzantinců, Benátčanů a Turků. V Heraklionu nalezneme nejucelenější sbírku minojského a krétského umění na světě. Určitě stojí za to půjčit si auto a navštívit některou z krétských vesnic v hornatém vnitrozemí. Člověk má pocit jako by zastavil čas.

Klima patří k nejmírnějším v Evropě - léto zde trvá od začátku květně do konce října. Příjemné středomořské podnebí - horká léta občas zmírňují větry z Afriky. Mírné zimy se spoustou děště. Jaro je zářivé s jasnými dny, spoustou barev a postupným oteplováním.

Cestovními doklady je platný cestovní pas nebo občanský průkaz se strojově čitelnou zónou tak, jak je vyžadováno při vstupu na území EU. Děti musí mít pas samostatně.

Celní předpisy - je zakázáno vyvážet kameny opracované lidskou rukou, střepy z archeologických nalezišť a předměty starší 20 let. Doporučujeme klientům aby nakupovali dárkové a upomínkové předměty s opatrností a z historických míst nic nevyváželi.

Doprava - na celém ostrově je možné využít nabídky četných autopůjčoven nebo cestovat autobusy, taxíky či lodí. K zapůjčení auta je nutný platný cestovní pas nebo občanský průkaz a řidičský průkaz. Dále můžete využít autobusové dopravy nebo taxi služby.

Nákupy - bohatá nabídka malých i velkých supermarketů s pevně stanovenými cenami, butiky s ručně zpracovanou vlnou, obchody se suvenýry, krétské trhy s kvalitními domácími produkty jako jsou např. olivy, olivový olej, vynikající krétská vína, retsina, ouzo, domací sýry, rybí speciality a další.

Zdravotnictví - po vstupu ČR do EU platí české zdravotní pojištění v základním rozsahu ve všech státech Evropské unie. Přesto doporučujeme uzavřít před cestou cestovní zdravotní pojištění. V případě, že budete hradit lékařskou péči a léky, uschovejte si doklady o zaplacení, které uplatníte dle rozsahu Vašeho pojištění u pojišťovny po návratu domů.

Kuchyně - jídlo je pro kréťany společenskou událostí, kde nesmí chybět spousta rozličných salátů a výtečných předkrmů, ryba či grilované maso a na závěr dezert. Jídlo je servírováno na podnosech a talířích a každý se obsluhuje podle vlastní chuti. Tak máte příležitost ochutnat více pokrmů. Číšník neodnáší prázdné talíře ze stolu hned z důvodu projevu zdvořilosti a aby ostatní hosté mohli vidět, že jste si mohli dovolit bohaté stolování.

Nenechte si utéct atraktivní nabídky za jedinečné ceny.
Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb využívány soubory cookies.