Odlet Letiště Termín Počet nocí Strava Cena od

* Předpokládané časy odletů a příletů se mohou měnit.

Oblíbený rodinný hotel leží přímo na pěkné pláži v oblasti Lardos. Stejnojmenná tradiční vesnička leží cca 2 km od hotelu, kam dojdete příjemnou procházkou. V okolí hotelu se nachází také množství obchůdků a tradičních restaurací. Nejnavštěvovanější místo ostrova, město Lindos, se nachází cca 7 km od hotelu, kam se dostanete místní dopravou. Letiště je vzdáleno cca 56 km od hotelu.

PLÁŽ

Pěkná písečná pláž leží přímo u hotelu. Lehátka a slunečníky zdarma.

UBYTOVÁNÍ

Dvoulůžkové pokoje s možností až dvou přistýlek jsou vybaveny klimatizací /zdarma od 15.6. - 15.9./, koupelnou s vanou/ sprchou, fénem, WC, TV/SAT, trezorem (za poplatek), malou ledničkou, wifi za poplatek, balkonem nebo terasou.

STRAVOVÁNÍ

LIGHT ALL INCLUSIVE - snídaně, obědy a večeře formou bufetu. Rozlévané alkoholické a nealkoholické nápoje místní výroby, které lze čerpat od 10:00 do 22:00 hod.

VYBAVENÍ

Vstupní hala s recepcí, wifi připojení za poplatek, venkovní bazén, dětský bazén, hlavní restaurace, bar na pláži, plážový volejbal, snack bar.

AKTIVITY

Příležitostné večerní programy, vodní sporty na pláži za poplatek.

 

RHODOS je největší z ostrovů souostroví Dodekanessos, je dlouhý 78km, široký max 30km a je prostoupen protáhlým horským masivem, který dosahuje nadmořské výšky až 1215m. Název Rhodos pochází od slova ródos - růže, ale ve znaku má květinu spíše podobnou ibišku.  Rhodos je jeden z nejvíce turisticky navštěvovaných ostrovů v Řecku. Od tureckého pobřeží Malé Asie jej dělí průliv široký jen 9 km. Hlavním městem je Rhodos, v němž žije asi 60.000 obyvatel. Ze všech Dodekanských ostrovů je Rhodos také nejlidnatější, má kolem 70 tisíc obyvatel. Díky malebné přírodě, krásným pobřežním plážím a restaurovaným stavebním památkám z období vlády Johanitů – maltézských rytířů, je Rhodos turisticky dlouhodobě velmi navštěvovaným místem.  

Kromě atraktivních turistických atrakcí má ostrov Rhodos také svou divokou a civilizací relativně nedotčenou tvář, zvláště na jihu. Symbolem bohatého a nezávislého ostrovního státu se stal jeden ze sedmi divů starověkého světa – Kolos rhodský. Tato monumentální bronzová socha boha slunce Hélia, vysoká asi 32m stála rozkročena na desetimetrových kamenných podstavcích pravděpodobně u vjezdu do přístavu Rhodos – dnešní přístav Mandráki, sloužila jako maják. Pokud si chcete udělat výlet a zároveň máte rádi dobré jídlo, zkuste velmi příjemný výlet na ostrůvek Symi s poutním klášterem, kde najdete celou řadu pravých rybářských taveren. Zajímavých míst je ale na Rhodosu celá řada, určitě je kam se vydat. 

KLIMA Se svými 300 slunečnými dny v roce skýtá Rhodos pevnou záruku hezkého počasí a příjemně strávené dovolené. I když jsou průměrné teploty na Rhodu jedny z nejvyšších v oblasti, díky svěžím mořským větrům bývá klima snesitelné i během nejvyšší letní sezóny. Od května do října je teplo a sucho, noční teploty bývají okolo 20 - 25 stupňů, přes den pak bývá 25 - 35 stupňů. 

CESTOVNÍ DOKLADY K vycestování je potřeba platný cestovní pas nebo občanský průkaz se strojově čitelnou zónou tak, jak je vyžadováno při vstupu na území EU. Děti musí mít pas samostatně.

CELNÍ PŘEDPISY Je přísně zakázáno vyvážet předměty, které by mohly mít kulturní hodnotu, například nalezené při potápění. Hrozí za to vysoké pokuty.

DOPRAVA Co se týká dopravy, je Rhodos velmi příjemný a jednoduchý ostrov, kamkoliv se dostanete normálním osobním autem. Funguje zde i klasická veřejná autobusová doprava, avšak ta často až do turistických středisek nezajíždí. Řidič, který si auto půjčuje, musí být starší 23let a vlastnit řidičský průkaz platný v zemích EU nebo mezinárodní řidičský průkaz.

NÁKUPY Bohatá nabídka suvenýrů jako jsou keramika s mytologickými výjevy, alabastrové sošky, krajkové a vyšívané ubrusy, šátky, přehozy, rhodský med, olivový olej a červené víno.

ZDRAVOTNICTVÍ Po vstupu ČR do EU platí české zdravotní pojištění v základním rozsahu ve všech státech Evropské unie. Přesto doporučujeme uzavřít před cestou cestovní zdravotní pojištění. V případě, že budete hradit lékařskou péči a léky, uschovejte si doklady o zaplacení, které uplatníte dle rozsahu Vašeho pojištění u pojišťovny po návratu domů.

KUCHYNĚ Doporučujeme navštívit místní taverny, kde můžete ochutnat místní speciality jako moussaka, pastilo, dolma des,keftedes, stifado, Maso, ryby a mořské plody se upravují především grilováním na dřevěném uhlí, nebo dušením, často se zeleninou. K němu nebo k čerstvému pečivu, či pittě se podávájí tradiční tzaziky. K jídlu se většinou pije víno nebo pivo, jako aperitiv si můžete dát tradiční soumu, ouzo nebo metaxu.

LINDOS má přibližně 1000 obyvatel a řadí se mezi nejkrásnější vesnice Řecka, leží na jihu ostrova Rhodos, cca 65 km od hlavního města Rhodos, rozkládá se kolem 1km širokého zálivu Lindos. Vesničce dominuje byzantský kostel Panagía se zvonicí a Náměstí Svobody - Plateia Eleftheria s obrovským platanem ve svém středu. Dalšími památkami jsou – např. Akropole, Kleobulova jeskyně,  se nachází cca 5 km od tohoto turistického střediska. Pláž střediska Lindos se jmenuje Vlicha, oceněná modrou vlajkou, je široká, pokrytá drobnými oblázky, pod stromy se nachází taverny.

Provozováno na systému STOVKA - rezervační systém pro CK
Copyright © 2018 CK Afrodita, s.r.o. • Všechna práva vyhrazena.