222 985 497PO-PÁ: 8-19h, SO: 10-18h Instagram
Odlet Letiště Termín Počet nocí Strava Cena od

* Předpokládané časy odletů a příletů se mohou měnit.

Soukromý ostrov s tropickou zahradou, bělostnou pláží, průzračnou lagunou a architekturou vytvořenou singapurskými designery, jež vyráží dech. Zní vám to jako místo snů? Pak vítejte na St Regis Maldives Vommuli Resort, prvním hotelu řetězce St Regis, který byl postaven v roce 2016 a nabízí maximální komfort.

Místo pro vaše sny

Panenská příroda i voda, která jednoduše láká ke vklouznutí pod třpytivou vodní hladinu, nejsou jediné přednosti tohoto resortu. Zapůsobí na vás už jen samotná cesta na resort, který je od letiště Male vzdálený 45 minut, během nichž budete mít možnost kochat se krásami Malediv. Po přistání vás čeká uvítání na dechberoucí recepci. Jako ve snu se budete cítit i díky osobnímu komorníkovi, který se o vás bude starat po celou dobu pobytu.

PLÁŽ

Již s prvním pohledem i dotekem budete mít chuť ponořit se do jemného bělostného písku. Nádherná pláž lemuje celý ostrov.

UBYTOVÁNÍ

Resort přináší neméně luxusní ubytování, už jen po první noci a koupeli v soukromém bazénu zjistíte, že nebudete chtít resort už nikdy opustit. Vybrat si můžete plážovou nebo vodní vilu.

Luxusní vily

Každá vila má svůj vlastní bazén a vybavení, které je zárukou nejvyššího komfortu. Francouzská okna a ovládání přes iPad jsou jen začátkem. Pokoje jsou vybaveny šatnou,  posezením, barem, TV Bang & Olufsen Beo Vision, soukromou prostornou terasou s lehátky a mramorovou koupelnou vybavenou volně stojící vanou s dešťovou vodou. Vodní vily umožňují přímý vstup do moře a nabízejí relaxaci v houpacích sítích.

Hýčkání vašich chuťových pohárků

Po příjezdu vás čeká pozornost v podobě čerstvého tropického ovoce a láhve šampaňského. Vychutnávat si také můžete lahodnou kávu a čaj a exkluzivní čokoládu.

STRAVOVÁNÍ

SNÍDANĚ - formou bufetu. 

Tento hotel nabízí stravování pouze jednou formou. Ať už dostanete chuť na italskou, čínskou, indickou nebo japonskou kuchyni, všechny budete mít na dosah ruky. Tapas bar se nachází přímo na pláži. Získá si vás nejen delikátní jídlo, ale také čarovné prostředí restaurací.

Italská restaurace Alba

Hlavní restaurací resortu je italská restaurace Alba, ve které si můžete dopřát luxusní jídlo od snídaně až po nezapomenutelnou večeři. Restaurace funguje jako a´la carte, bohatý jídelní lístek i bufet se trefí do chuti opravdu každému.

Drinky a víno

Zpříjemněte si den skvělým drinkem v Whale baru nebo popíjejte sklenku exkluzivního vína z vinného sklípku Decanter při západu slunce.

VYBAVENÍ HOTELU

Moderní hotel je vybaven tak, že se nebudete moci nudit ani minutu. Kromě nádherné recepce se můžete těšit na hlavní bazén, bazén pro hydroterapii s teplou vodou, vyhlídkovou věž, knihovnu, dětský klub, butik a Iridium spa a wellness. Tím však výčet možných aktivit ani zdaleka nekončí. K dispozici je vám posilovna, jóga studio, kadeřnictví, game room pro starší děti, tenisové kurty, vodní amfiteátr, potápěčské centrum a centrum pro vodní sporty.

 

 

Maledivy, přesněni Maledivská republika, jsou tropickým rájem, který je tvořen drobnými ostrůvky ležícími v tyrkysových vodách Indického oceánu.

Jsou symbolem luxusu, nádherných pláží s bílým pískem a fantastického podmořského světa. To vše dělá z Malediv jasnou volbu pro dokonalou dovolenou.

 

 

V tomto ráji naleznete asi 1196 ostrovů, avšak pouze asi 200 je osídleno. Celkový počet ostrůvků, dle odhadů, šplhá až ke 13 000. I když se na první pohled zdá, že počítat je všechny může být primitivní záležitostí, není tomu tak. Vzhledem k velmi nízké nadmořské výšce ostrovů, Maledivy jsou nejníže položený stát světa, a mělkým okolním vodám se písečné mělčina a nepatrné ostrůvky vynořuje a opět schovávají při každém přílivu či odlivu.

Četné korálové ostrovy formují souostroví 26 přírodní atolů (skupiny sousedících korálových ostrovů). Tyto přírodní atoly jsou uspořádány do 19 administrativních celků přičemž hlavní ostrov Malé je samostatná jednotka, tedy 20 celek. Malé je také hlavním městem Maledivské republiky.

 Úředním jazykem je Maledivština (Dhivehi), což je indoárijský jazyk, který se pravděpodobně vyvinul ze staré sinhálštiny. Jeho vývoj však ovlivnila řada jiných jazyků, především však arabština. Vliv na něj měla i sinhálština, tamilština, malajámština, hindština, francouzština, perština, portugalština a angličtina. Dhivehi používá zvláštní písmo jménem Thaana psané zprava doleva. Druhým úředním jazykem je angličtina, v níž jsou psané jídelní lístky, informační cedule, v turistických centrech se domluvíte i italsky, francouzsky či německy.

 

Dějiny:

Maledivy jsou historicky malý, izolovaný a mírumilovný stát, jenž byl nucen odrážet útoky svých vzdálených sousedů a kolonistů. Dějiny této země jsou z převážné části velmi nejasné a o období před islamizací je toho známe jenom velmi málo. Předislámská doba je plná hrdinských mýtů a domněnek vycházejících z málo průkazných archeologických nálezů.

 

Symbol Maledivy - národní strom:

Kokosová palma se stala národním stromem v roce 1985. Všechny palmy se dají úplně využít a nezůstává z nich žádný odpad. Větve se užívají na stavbu střech, kokosové ořechy jsou jednou ze základních surovin v místní kuchyni. Z nezralého kokosového ořechu se pije osvěžující šťáva. Kokos ze zralého ořechu se podává se sušenou rybou, mléko z něho se přidává do kávy. Slupka kokosového ořechu je výborné palivo, které vydrží dlouho hořet.

 

Klimatické podmínky

Teplota vzduchu se během roku téměř nemění. Průměrné teploty šplhají k 29-31°C, noční 23-26°C. Průměrná celoroční teplota vody je 27°C.

Vzhledem k tomu, že se Maledivy nacházejí v blízkosti rovníku je zde sluneční záření mimořádně intenzivní. Počet slunečních hodin přesahuje 200 za měsíc.

Na Maledivách léto nikdy nekončí.

 

Průměrné teploty v měsících:

(údaje jsou  uvedené ve stupních Celsia)

 

 

I

II

III

IV

V

VI

VII

VIII

IX

X

XI

XII

VZDUCH

29

29

30

31

31

30

29

29

29

29

29

29

VODA

27

28

28

28

27

27

27

27

27

27

27

27

 

 

Režim vstupu

Vízum je uděleno při vstupu do země bez poplatku na dobu 30 dnů všem návštěvníkům, kteří budou mít:
- platný cestovní pas
- letenku/jízdenku, díky níž budou moci opustit zemi
- dostatek finančních prostředků na uhrazení nákladů při pobytu v zemi (150USD/den) nebo potvrzení rezervace z hotelu či rezortu, kde hodlá pobývat.

 

Platí zákaz dovozu alkoholu, erotických časopisů a vepřového masa.
 

Měna

Maledivská rupie, nicméně s místní měnou vůbec nepřijdete do styku. Tedy pokud nepojedete na výlet do hlavního města. Na hotelových resortech se platí USD nebo kartou.

 

 

Fauna a flora

Nedotčená příroda patří k největšímu bohatství Malediv, které celoročně láká nadšené turisty. Místní se přírodě chovají s velkou láskou a úctou, totéž čekají i od turistů. K nejúžasnějším místům patří křišťálové laguny, které jsou obklopeny korálovými útese posetými pestrobarevnou flórou a bohatou podmořskou faunou.

Jednou z hlavní příčin ničení korálového ekosystému je nedbalé chování turistů, a proto byl vytvořen roku 1989 „Národní plán na ochranu životního prostředí“, který zahrnuje rozsáhlá bezpečností opatření vedoucí k ochraně podmořského i suchozemského životního prostředí.

K velmi zásadním opatřením patří přísný zákaz těžby korálů a lov želv či koupě předmětů vyrobených ze želvích krunýřů a korálů.

Provozováno na systému STOVKA - rezervační systém pro CK
Copyright © 2019 CK Afrodita, s.r.o. • Všechna práva vyhrazena.