Lux Maldives  

Lokalita: Maledivy / Maledivy / Ari Atoll

Přijmete naše pozvání do tropického ráje ozdobeného pestrobarevnými květy, bělostným pískem a průzračnou lagunou? Vychutnejte si čas určený jen vám v oáze klidu a pohody v resortu Lux Maldives, který se nachází na magickém ostrově Dhidhoofinolhu. více zde ...

Cena zahrnuje

leteckou dopravu Praha - Male - Praha s leteckou společností Emirates, letištní a bezpečnostní taxy, palivový příplatek, občerstvení na palubě, zavazadla do výše 23 kg, transfer z letiště na místo ubytování a zpět, ubytování, uvedenou stravu, český delegát na telefonu, pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

komplexní pojištění na cesty do zahraničí.
Fakultativní výlety, které lze dokoupit na místě.

Odlet Termín Počet nocí Strava Cena od
Letecky 24.8. - 3.9. 10 nocí snídaně 89 990 Kč
Beach Pavilion od 89 990 Kč Kalkulace
Beach villa od 123 990 Kč Kalkulace
Beach pool villa od 142 990 Kč Kalkulace
Water villa od 142 990 Kč Kalkulace
Romantic pool water villa od 149 990 Kč Kalkulace

* Předpokládané časy odletů se mohou měnit.

Přijmete naše pozvání do tropického ráje ozdobeného pestrobarevnými květy, bělostným pískem a průzračnou lagunou? Vychutnejte si čas určený jen vám v oáze klidu a pohody v resortu Lux Maldives, který se nachází na magickém ostrově Dhidhoofinolhu.

Ráj na zemi

Pokud si představujete ráj na zemi jako místo lemované nádhernou bělostnou pláží a nedotknutou přírodou, kterou zdobí zeleň a pestrobarevné květiny, pak jste na správném místě. Cesta z mezinárodního letiště Male na ostrov trvá pouhých 25 minut hydroplánem, které si maximálně vychutnáte díky pohledu na přírodu Malediv z ptačí perspektivy.

Svět pod mořskou hladinou

 

Tento resort nadchne nejen milovníky romantiky a panenské přírody, ale také milovníky vodních sportů. Na ostrově se nachází jedno z nejznámějších potápěčských center PADI s největším a nejlepším výběrem vodních sportů na Maledivách. Fascinující je nejen svět nad hladinou, ale také pod ní. Jistě vás okouzlí pestrý podmořský svět, který přímo svádí k potápění a šnorchlování. Nahlédnout můžete také pod pokličku života žraloků díky biologickému podvodnímu centru, které slouží k výzkumu výskytu a života žraloků.

PLÁŽ

Vezměte si neuvěřitelně jemný bělostný písek do dlaně a nechte se okouzlit jeho třpytem v paprscích slunce. Laguna je lemovaná pláží, ze které nebudete chtít odejít.

UBYTOVÁNÍ

Luxusní dovolená si zaslouží neméně luxusní ubytování. Vybrat si můžete z plážových pavilonů, plážových vil a vodních vil. Všechny pavilony i vily jsou nadstandardně vybavené, nechybí jim klimatizace a stropní větráky a disponují prostornou koupelnou s vanou a oddělenou sprchou. Součástí ubytování je fén, venkovní sprcha, TV, minibar, který se denně doplňuje, set pro přípravu kávy a čaje, trezor a terasa s pohodlnými lehátky.

Plážové pavilony

Plážové pavilony s rozlohou 65 m2 si vás získají soukromou terasou a přímým vstupem na pláž.

Plážové vily

Luxusní plážové vily o nadstandardní rozloze 95 m2 vám vezmou dech romantickým výhledem na moře. Z terasy můžete vstoupit přímo na pláž nebo vklouznout pod vodní hladinu tyrkysové laguny.

Vodní vily

Dokonalé soukromí a romantika je synonymem pro vodní vily o rozloze 71 m2 s přímým vstupem do moře.

STRAVOVÁNÍ

K ráji na zemi neodmyslitelně patří lahodné jídlo, které roztančí vaše chuťové pohárky. K dispozici je vám 7 luxusních restaurací a 6 barů. Jídlo je servírované stylem bufetu i formou a´la carte menu.

Pro dokonalý začátek dne

Snídaně jsou pro vás připraveny formou bufetu v East a Island Kitchen restauraci.

Všechny chutě světa

Na oběd či večeři můžete navštívit jednu z restaurací. Na orientální kuchyni si pochutnáte v restauraci Senses, která se stane opravdovým potěšením pro vaše smysly. Island kitchen nabízí pestrou mezinárodní kuchyni. Chuť jihovýchodní Asie můžete okusit v East restauraci. Italskou kuchyní vás potěší restaurace Allegria. Na pláži se můžete občerstvit křupavou pizzou z místní pizzerie nebo chutnými mořskými plody.

Koktejly, víno i nealkoholické nápoje

Kdykoliv dostanete chuť, můžete navštívit jeden z barů, které nabízejí nealkoholické nápoje, lahodné koktejly, pivo i víno. Čerstvou provoněnou kávu si dopřejete v kavárně Cafe Lux.

VYBAVENÍ

Součástí ubytování je recepce, dva venkovní bazény a nádherné spa a wellness. Centrum relaxace a klidu se nachází v kouzelné zahradě a je složeno ze tří částí. Dokonalé hýčkání si můžete dopřát díky masážím, aromaterapiím, lázním s parní lázní, sauně, dvou ledovým místnostem a dvěma vyhřívaným bazénům. Oázou klidu je relaxační zahrada. Resort disponuje také konferenční místností, butiky a kinem přímo na pláži.

AKTIVITY

Vychutnejte si atmosféru Malediv plnými doušky díky tematickým večerům s hudbou a tancem. Váš čas vyplní také posilovna, tenis, plážový volejbal, stolní tenis, šlapadla, kajaky, videohry, potápění i velký výběr vodních sportů.

 

Letový řád:

24.8. – 25.8.

PRG DXB   15:55   23:50

DXB MLE   04:20   09:30

 

3.9.

MLE DXB  11:00   14:00

DXB  PRG  15:30   19:55

Maledivy, přesněni Maledivská republika, jsou tropickým rájem, který je tvořen drobnými ostrůvky ležícími v tyrkysových vodách Indického oceánu.

Jsou symbolem luxusu, nádherných pláží s bílým pískem a fantastického podmořského světa. To vše dělá z Malediv jasnou volbu pro dokonalou dovolenou.

 

 

V tomto ráji naleznete asi 1196 ostrovů, avšak pouze asi 200 je osídleno. Celkový počet ostrůvků, dle odhadů, šplhá až ke 13 000. I když se na první pohled zdá, že počítat je všechny může být primitivní záležitostí, není tomu tak. Vzhledem k velmi nízké nadmořské výšce ostrovů, Maledivy jsou nejníže položený stát světa, a mělkým okolním vodám se písečné mělčina a nepatrné ostrůvky vynořuje a opět schovávají při každém přílivu či odlivu.

Četné korálové ostrovy formují souostroví 26 přírodní atolů (skupiny sousedících korálových ostrovů). Tyto přírodní atoly jsou uspořádány do 19 administrativních celků přičemž hlavní ostrov Malé je samostatná jednotka, tedy 20 celek. Malé je také hlavním městem Maledivské republiky.

 Úředním jazykem je Maledivština (Dhivehi), což je indoárijský jazyk, který se pravděpodobně vyvinul ze staré sinhálštiny. Jeho vývoj však ovlivnila řada jiných jazyků, především však arabština. Vliv na něj měla i sinhálština, tamilština, malajámština, hindština, francouzština, perština, portugalština a angličtina. Dhivehi používá zvláštní písmo jménem Thaana psané zprava doleva. Druhým úředním jazykem je angličtina, v níž jsou psané jídelní lístky, informační cedule, v turistických centrech se domluvíte i italsky, francouzsky či německy.

 

Dějiny:

Maledivy jsou historicky malý, izolovaný a mírumilovný stát, jenž byl nucen odrážet útoky svých vzdálených sousedů a kolonistů. Dějiny této země jsou z převážné části velmi nejasné a o období před islamizací je toho známe jenom velmi málo. Předislámská doba je plná hrdinských mýtů a domněnek vycházejících z málo průkazných archeologických nálezů.

 

Symbol Maledivy - národní strom:

Kokosová palma se stala národním stromem v roce 1985. Všechny palmy se dají úplně využít a nezůstává z nich žádný odpad. Větve se užívají na stavbu střech, kokosové ořechy jsou jednou ze základních surovin v místní kuchyni. Z nezralého kokosového ořechu se pije osvěžující šťáva. Kokos ze zralého ořechu se podává se sušenou rybou, mléko z něho se přidává do kávy. Slupka kokosového ořechu je výborné palivo, které vydrží dlouho hořet.

 

Klimatické podmínky

Teplota vzduchu se během roku téměř nemění. Průměrné teploty šplhají k 29-31°C, noční 23-26°C. Průměrná celoroční teplota vody je 27°C.

Vzhledem k tomu, že se Maledivy nacházejí v blízkosti rovníku je zde sluneční záření mimořádně intenzivní. Počet slunečních hodin přesahuje 200 za měsíc.

Na Maledivách léto nikdy nekončí.

 

Průměrné teploty v měsících:

(údaje jsou  uvedené ve stupních Celsia)

 

 

I

II

III

IV

V

VI

VII

VIII

IX

X

XI

XII

VZDUCH

29

29

30

31

31

30

29

29

29

29

29

29

VODA

27

28

28

28

27

27

27

27

27

27

27

27

 

 

Režim vstupu

Vízum je uděleno při vstupu do země bez poplatku na dobu 30 dnů všem návštěvníkům, kteří budou mít:
- platný cestovní pas
- letenku/jízdenku, díky níž budou moci opustit zemi
- dostatek finančních prostředků na uhrazení nákladů při pobytu v zemi (150USD/den) nebo potvrzení rezervace z hotelu či rezortu, kde hodlá pobývat.

 

Platí zákaz dovozu alkoholu, erotických časopisů a vepřového masa.
 

Měna

Maledivská rupie, nicméně s místní měnou vůbec nepřijdete do styku. Tedy pokud nepojedete na výlet do hlavního města. Na hotelových resortech se platí USD nebo kartou.

 

 

Fauna a flora

Nedotčená příroda patří k největšímu bohatství Malediv, které celoročně láká nadšené turisty. Místní se přírodě chovají s velkou láskou a úctou, totéž čekají i od turistů. K nejúžasnějším místům patří křišťálové laguny, které jsou obklopeny korálovými útese posetými pestrobarevnou flórou a bohatou podmořskou faunou.

Jednou z hlavní příčin ničení korálového ekosystému je nedbalé chování turistů, a proto byl vytvořen roku 1989 „Národní plán na ochranu životního prostředí“, který zahrnuje rozsáhlá bezpečností opatření vedoucí k ochraně podmořského i suchozemského životního prostředí.

K velmi zásadním opatřením patří přísný zákaz těžby korálů a lov želv či koupě předmětů vyrobených ze želvích krunýřů a korálů.

Rozkládá se v rozlehlé, nádherné a přitažlivé laguně lemované útesy, leží západně od hlavního města a je proslulý skvělým potápěním a prvotřídními plážemi. Voda bohatá na živiny jež protéká průlivy, přitahuje velké tvory z otevřeného moře a potápěče z celého světa. Jižní část atolu je jedním z nejlepších míst na světě k pozorování žraloků obrovských, největších ryb světa, jež lze po celý rok sledovat na vnějším útesu. V severních oblastech atollu lze pozorovat také žraloky kladivouny. Atoll Ari měří od severu na jich asi 80 km a je 30 km široký, z celkových 81 ostrovů je 18 obydlených.

Provozováno na systému STOVKA - rezervační systém pro CK
Copyright © 2018 CK Afrodita, s.r.o. • Všechna práva vyhrazena.