Odlet Termín Počet nocí Strava Cena od

* Předpokládané časy odletů se mohou měnit.

Rozsáhlý hotelový komplex je vybudován ve stylu středomořské vesničky, leží u písečné pláže v novém turistickém letovisku Sahl Hasheesh. Centrum Hurghady je vzdálené přibližně 20 km a hosté se sem dostanou placeným hotelovým autobusem. Letiště je vzdáleno 30km.

PLÁŽ

Dlouhá písčitá pláž, lehátka, slunečníky a osušky k dispozici zdarma. 

UBYTOVÁNÍ

Moderní prostorné pokoje jsou vybaveny koupelnou, klimatizací, trezorem, fénem, TV/SAT, minibarem,  nealkoholické nápoje denně doplňovány zdarma, trezorem, set pro přípravu kávy a čaje, balkonem nebo terasou.

STRAVOVÁNÍ

ULTRA ALL INCLUSIVE - snídaně, obědy a večeře formou pestrého bufetupozdní snídaně, půlnoční občerstvení, možnost večeře v a´la carte restauraci , rezervace nutná,  odpolední káva a čaj, zákusky, zmrzlina, panini, sendviče, místní rozlévané  alkoholické nápoje lze čerpat v lobby baru od 10.00-2.00., a nealkoholické nápoje lze čerpat 24h denně, dále jsou k dispozici 4 bary, zde lze čerpat nápoje dle jejich otevírací doby.

GALA VEČEŘE  V TERMÍNU 30.12 - 6.1. 2018 v ceně.

VYBAVENÍ

Vstupní hala s recepcí, směnárna, lobby bar, obchůdky, automat na výměnu peněz, hlavní restaurace, 3 a´la carte restaurace (italská, brazilská a rybí ), kavárna, bary, orientální koutek s vodními dýmkami zdarma, konferenční místnost, prádelna jednou za pobyt zdarma, 3 venkovní bazény, v zimě jsou dva vyhřívané, wi-fi zdarma na recepci i na pokojích.

AKTIVITY

Animační programy během dne pro děti i dospělé, miniklub, dětské hřiště, divadelní představení, živá hudba, diskotéka, posilovna, jízda na kole, stolní tenis, tenis, plážový volejbal, hodiny tance, šlapadla, kanoe, potápění a vodní sporty za poplatek.

EGYPT  je arabský stát nacházející se na severovýchodě afrického kontinentu, jehož jediným říčným tokem je Nil, druhá nejdelší řeka světa. Hraničí s Lybií na západě, Súdánem na jihu a Izraelem na severovýchodě, jeho pobřeží jsou omývána ze severu vodami Středozemního a z východu Rudého moře. Většinu egyptského území tvoří nehostinná Sahara a zdejší klimatické podmínky bývají ve vnitrozemí velice drastické, avšak v letoviscích je díky moři a čerstvým větrům daleko příjemněji. Nicméně kvůli extrémním teplotám, které se mohou v otevřené poušti vyšplhat i k 50°C ve stínu, žije drtivá část z 78 milionů obyvatel právě v povodí Nilu.

 

Turistům má Egypt co nabídnout – jako jednotný stát existuje už více než 5 000 let a za tuto dobu se na jeho území nashromáždily jedinečné a dechberoucí památky, které přitahují každoročně pozornost milionů návštěvníků. Pro příklad můžeme uvést dobře známé pyramidy v Gíze, Velkou sfingu, Údolí králů, Karnak či Luxor. Nicméně Egypt nenabízí pouze staroegyptské památky, ale rovněž i svébytnou kulturu arabského světa či zvláštnosti dalších zde žijících etnik, luxusní hotelové komplexy a moderní přímořská letoviska, kde exotika s vůní orientu dává zapomenout běžným „západním“ starostem.

KLIMA

Nejvhodnější doba pro výlety po Egyptě je období zimy, kdy jsou teploty mírnější, a tak tu není tak sucho a vedro. V období prvního léta jsou teploty ještě snesitelné, takže do poloviny července vřele doporučujeme navštívit Egyptská letoviska. Nejteplejším obdobím je druhé léto, kdy se do Egypta vydávají jen opravdoví milovníci parných slunečních dnů. 
Optimální doba k návštěvě Egypta za účelem cestování a poznávání je mezi říjnem a dubnem, kdy průměrné denní teploty dosahují v Káhiře 24 °C, v Hurghadě 26 °C a voda Rudého moře má okolo 23 °C. 

 

CESTOVNÍ DOKLADY

Občané České republiky potřebují pro cestu do Egypta cestovní pas s dobou platnosti nejméně 6 měsíců po návratu z Egypta . Vízum do Egypta je vyžadováno při všech cestách. Cena víz je pro letošní sezónu 2017/2018 stále na své původní ceně, a to 25 $. Platí se po příletu na mezinárodní letiště v Káhiře, Marsa Alam, Hurghadě a jakémkoliv dalším hraničním přechodu v amerických dolarech.

Sdělení MZV ČR: Pokud občan ČR cestuje pouze do sinajských resortů Sharm El Sheikh, Nuwejba, Dahab či Taba, tak do 14 dní pobytu není zapotřebí víz. Pokud však chce cestovat z těchto resortů do Káhiry, resp. mimo Sinaj, musí si vízum zajistit.

Pokud občan ČR cestuje pouze do sinajských resortů Šarm aš-Šajch, Nuwejba, Dahab či Taba, tak do 14 dní pobytu není zapotřebí víz. Pokud však chce cestovat z těchto resortů do Káhiry, resp. mimo Sinaj, musí si vízum zajistit. Od začátku roku 2002 mohou občané ČR získat za poplatek vízum na mezinárodním letišti v Káhiře, příp. na dalších vstupních místech (letištích a přístavech) do země (Alexandria, Hurghada, Luxor, apod.). Platnost pasu v tomto případě musí být ještě alespoň 6 měsíců po skončení cesty. V praxi může být tato možnost pro české občany komplikována leteckými společnostmi, které pro vstup na palubu letadla vyžadují prokázat se příslušným vízem. 
Doporučuje se před cestou ověřit u zastupitelského úřadu Egypta, zda se podmínky pro přicestování nezměnily.
ZÚ upozorňuje na skutečnost, že cena za vízum udělené na Zastupitelském úřadě EAR v Praze je vyšší než poplatek, který zaplatí turista za vízum v případě, že jej kupuje až při příletu do země.
Od roku 2000 je v platnosti bilaterální dohoda o bezvízovém styku pro držitele diplomatických, služebních, resp. zvláštních cestovních dokladů. 
Aktuální informace o vízové problematice je možné získat na Velvyslanectví Egyptské arabské republiky v Praze (viz výše), příp. na novém webu Ministerstva zahraničí EAR (
http://www.mfa.gov.eg) v sekci Consular Services.Další informace jsou uveřejněny na webových stránkách ministerstva imigrace EAR.
Přihlašovací povinnost pro české občany byla zrušena Ministerstvem vnitra EAR v roce 1996. Pro jiné cizince je nutno se zaregistrovat při pobytu přesahujícím sedm dní.

 

VÝMĚNA PENĚZ

Ve směnárnách a bankách v České republice egyptskou měnu zpravidla nenajdete. České koruny v Egyptě oficiálně směnit nelze. Vhodné je si peníze vyměnit na americké dolary nebo eura a v Egyptě si je vyměnit na egyptskou libru. Platit však můžete i v dolarech a eurech. Egyptskou měnou je tzv. egyptská libra, která se skládá ze 100 piastrů. V každém turistickém středisku na pobřeží či v turistických oblastech v jiných částech Egypta se nachází banky a směnárny.

DOPRAVA

Mikrobusy jsou v Hurghadě nejlevnějším způsobem dopravy. Nemají stanoveny žádné pravidelné intervaly, dá se říci, že jezdí neustále mezi šestou ranní a půlnocí. Jízda taxíky je v Egyptě také velmi levným způsobem cestování, a to jak v jednotlivých turistických střediscích, tak i v Káhiře, Luxoru či Asuánu. Kyvadlové autobusy jsou autobusy přepravující klienty hotelů, které se nachází mimo centrum Hurghady do centra Hurghady. Odjíždí v daných intervalech, většinou v podvečerních či dopoledních hodinách. Přímo v destinaci, v Hurghadě i Marsa Alam, si můžete vypůjčit i osobní vůz. Doporučujeme předem konzultaci s vaším průvodcem.

 

NÁKUPY

Nakupování v Hurghadě je možné pojmout jako zábavu a seznámení se s místním stylem prodeje. Jen co vyjdete na ulici, budou Vás místní obchodníci okamžitě lákat do svých obchůdků. Běžným zvykem je neoznačovat zboží cenou. Takže cenu je potřeba s obchodníkem dohodnout. 

ZDRAVOTNICTVÍ

čeští občané cestující do Egypta by měli být pojištěni. V lékárnách bývá relativně dobře vyškolený personál a většina lékáren mívá také svého lékaře, který může pomoci s výběrem léků. Nedoporučujeme pít vodu z vodovodu, k dostání všude je voda balená. 

 

KUCHYNĚ

Egyptská kuchyně to jsou tradiční arabská jídla. V zemi je zakázáno jíst vepřové maso a pít alkohol. Základem místních jídel je rýže, pšenice a zelenina, skopové, kozí a jehněčí maso, drůbež a samozřejmě čerstvé ryby z Nilu i ze Středozemního a Rudého moře. V egyptské kuchyni hraje velkou roli koření všeho druhu. Co se týče typického egyptského jídelníčku, tak k snídani tu dostanete fazole, vajíčka, nakládanou zeleninu, džem a sýry. K obědu jsou podávány nejrůznější polévky a jako příloha k masu se kromě rýže nebo fazolí podává čerstvá nebo nakládaná zelenina a nekvašený chléb zvaný pita. Téměř v každém jídelníčku najdete grilované kuře. Typickou večeří je v Egyptě zeleninová polévka, dalším chodem je kořeněné maso nebo ryby. Jako zákusek bývá podáváno nejrůznější ovoce, Národním jídlem je foul. Pod tímto názvem se skrývají hnědé boby se zeleninou zapečené v chlebové placce. 

 

 

Hurghada byla založena začátkem minulého století jako rybářská vesnice. Dnes je to největší rekreační oblast a letovisko v Egyptě. Jedná se o táhlý, dvacetikilometrový pás hotelových komplexů při pobřeží Rudého moře. Většina hotelů má svoji vlastní část pláže, která je vyhrazen a pouze jejich hostům. Pláže jsou písčité a většinou je tu zajištěn plážový servis. Milovníci klidu a soukromí by určitě měli navštívit blízké ostrovy, které nabízí odlehlé malé soukromé pláže. V Hurghadě naleznete luxusní restaurace i malé typicky arabské kavárny, nákupní střediska, trhy, kluby, bary i kasina. Hurghada je také lázeňským městem. Turisti sem jezdí na poznávací zájezdy i ozdravné pobyty.

Hurghada osloví milovníky vodních sportů, potápění, šnorchlování, golfu, ale i nočního života. Potápěči zde objevují velké množství krásných útesů s bohatým a pestrobarevným podmořským životem. Milovníci podmořského světa by si neměli nechat ujít návštěvu muzea a akvária, kde je k vidění kompletní kolekce flory a fauny Rudého moře.

Hurghada má strategickou polohu vzhledem k historickým památkám a je tedy vhodným výchozím bodem pro podnikání výletů do okolí. Za návštěvu jistě stojí Luxor, Gíza, Karnak či Káhira.Letovisko Hurgada je velmi živé a plné zábavy. Nejvíce ožívá v nočních hodinách, kdy se lidé scházejí v barech, nočních podnicích, restauracích, v hotelích a nebo přímo na pláží. Na plážích se pořádají party naplněné letní romantickou atmosférou, hudbou a tancem až do ranních hodin

Provozováno na systému STOVKA - rezervační systém pro CK
Copyright © 2018 CK Afrodita, s.r.o. • Všechna práva vyhrazena.